VIDEO | Benzema shpëton Realin në fund, çfarë lufte në La Liga

23:07 | 15/12/201923:070

Është mbyllur takimi mes Valencias dhe Real Madrid, që u luajt në “Mestalla Stadium”. Të dy skuadrat bënë një sfidë të madhe, por në fund, u ndanë në një barazim shumë të luftuar 1-1.

Skuadra e Valencias arriti të gjejë golin e para, me anë të Soler në minutën e 78-të. Real Madrid kishte shumë pak kohë të reagonte dhe më mënyrën si po mbrohej Valencia, dukej se e kishin humbur këtë sfidë.

Por Karim Benzema, në minutën e pestë të shtesës, arrin të barazojë shifrat, duke vendosur rezultatin final në 1-1. Real Madrid arrin në kuotën e 35 pikëve në vend të dytë, po aq sa ka dhe Barcelona kryesuese. Lufta për titullin kampion në La Liga është shumë e zjarrtë këtë sezon./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono