VIDEO | Belgjika shënon 9 herë, triumf dhe për Kroacinë e Holandën

23:59 | 10/10/201923:590

Janë luajtur sot shumë sfida të vlefshme për kualifikueset e Euro2020. Ekipet e mëdha kanë arritur të fitojnë dhe nuk ka pasur asnjë hap fals. Qipro triumfoi 1-2 kundër Kazakistanit, ndërsa Bjellorusi-Estoni u nda në barazim pa gola.

Austria fitoi pastër 3-1 përballë Izraelit, ndërsa Belgjika ka tupëruar ekipin e San Marinos, duke i shënuar nëntë gola. Kroacia nuk është impenjuar shumë në takimin kundër Hungarisë, që e fitoi bindshëm 3-0, ndërsa Rusia e pati të thjeshtë ndaj Skocisë, në atë fitore 4-0. Rezultatet e plota të sfidave të mbrëmjes./abcnews.al

Euro2020, kualifikuese

Kazakistan 1 – 2 Qipro
Bjellorusi 0 – 0 Estoni   
Austri 3 – 1 Izrael
Belgjikë 9 – 0 San Marino
Kroaci 3 – 0 Hungari
Letoni 0 – 3 Poloni
Holandë 3 – 1 Irlandë e Veriut
Maqedoni e Veriut 2 – 1 Slloveni
Rusi 4 – 0 Skoci
Sllovaki 1 – 1 Uells

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono