VIDEO | Batuta dhe festë, Duka thumbon homologët turq: Fitojmë nesër!

21:23 | 10/10/201921:230

Armando Duka dhe përfaqësues të tjerë të Federatës Shqiptare të Futbollit kanë qenë të pranishëm në darkën e organizuar sot, ku prezentë kanë qenë edhe përfaqësues të Federatës Turke të Futbollit. Kreu i FSHF-së festoi ditëlindjen disa ditë më parë, por homologët turq kanë menduar ta festojnë sërish sot.

Pasi merr urimet nga homologët e tij, Duka ngrihet në këmbë për t’i falënderuar, por lëshoi dhe një batutë, duke thumbuar disi: “Dëshira ime për ditëlindje? Është të fitojmë nesër”. Homologët turq e kanë pritur mirë batutën e Dukës, madje një prej tyre brohoret: “Albaniaa”.

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Turqisë luhet nesër në mbrëmje, një sfidë shumë delikate për të dyja skuadrat. Ky takim është i vlefshëm për kualifikueset e Euro 2020 dhe Turqia është një nga rivalët për vendin e dytë në grup./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono