VIDEO | Barcelona ngec në transfertë, Real Sociedad “asist” Realit

17:53 | 14/12/201917:530

Barcelona frenohet pas katër fitoreve radhazi në kampionat. Ekipi katalanas nuk shkoi më shumë se një barazim 2-2 në transfertë kundër Real Sociead dhe mund të humbasë vendin e parë në renditje, nëse Real Madrid fiton nesër.

Renditja e kampionatit spanjoll

Vendasit e nisën shumë mirë ndeshjen dhe kaluan në avantazh në minutën e 12-të. Kapiteni Oyarzabal u tregua i saktë nga pika e penalltisë dhe mposhti Ter Stegen. Miqtë reaguan dhe gjetën golin e barazimit me anë të Griezmann, i cili shënoi një gol shumë të bukur pas pasimit të Suarez.

Barcelona shënoi sërish në fillimin e pjesës së dytë. Aksion i bukur i katalanasve dhe Messi tregohet altruist duke pasuar për Suarez, i cili shënon me portën bosh. Sociedad reagoi dhe barazoi ndeshjen. Suedezi Isak gjeti golin në minutën e 62-të dhe e gjithë ndeshja u mbyll barazim. /abcnews.al

Real Sociedad – Barcelona 2-2
(Oyarzabal (pen) 12′, Isak 62′ Griezmann 38′, Suarez 49′)

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono