Video/ Banesa e Albert Veliut në Vlorë, e braktisur

20:47 | 17/05/2018

Në lagjen “Topana” të Vlorës ndodhet banesa e Albert Veliut, i ashtuquajturi dëshmitari X në videopërgjimin e publikuar nga Partia Demokratike. Në shtëpi nuk ka njeri, ndërsa në zonë nuk shihen forca policie. Mësohet se anëtarët e familjes janë larguar nga shtëpia që mbrëmjen e së mërkurës dhe vendndodhja e tyre nuk dihet ashtu si ajo e vetë Veliut. Ndërsa fqinjët e tyre nuk pranojnë të flasin rreth tij. Veliu rezulton i dënuar nga gjykata e Vlorës për trafik të mjeteve motorike në vitin 2008. Për këtë vepër penale ai ka kryer tre vite dënim. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono