VIDEO | Autogol i Olayinkas, Barcelona në avantazh

22:18 | 23/10/201922:180

Janë shënuar dy gola të shpejtë në sfidën mes Slavia Prague dhe Barcelonës. Pasi pjesa e parë u mbyll 0-1 në favor të katalanasve, e dyta nisi me gol të vendasve. Ishte mbrojtësi i majtë, Boril, ai që shnëoi për Slavia Prague, duke barazuar shifrat (50′). Por shtatë minuta më vonë, Barcelona do të rigjente avantazhin.

Luis Suarez i shpëton mbrojtjes në shtyllën e dytë dhe gjuan nga një diagonale shumë e vështirë. Olayinka është i pafat dhe e devijon topin drejt rrjetës së tij. Nigeriani nuk ia doli fillimisht të largojë topin, më pas bëri atë devijim vendimtar, duke lënë të shtangur portierin e tij./abcnews.al

Slavia Prague – Barcelona  1-2
Boril 50′ / Messi 3′, Olayinka (ag) 57′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono