VIDEO | Atmosferë e zjarrtë para derbit, në Milano ka nisur festa

20:11 | 21/09/201920:110

Sot, e gjithë vëmendja e futbollit është e fokusuar te derbi i Milanos mes Milanit dhe Interit. Dy nga skuadrat më të mëdha në Itali përplasen sot në “San Siro” dhe kur duhen me shumë se 45 minuta nga fillimi i takimit, atmosfera është elektrizuese.

Tifozeritë e të dyja skuadrave kanë pushtuar rrugët e Milanos dhe ngjyrat kuqezi e zikaltër janë kudo. Një video e siguruar nga ABC News tregon qartë atmosferën pranë stadiumit “San Siro” dhe në minutat e ardhshme, gjithçka pritet të jetë edhe më e zjarrtë dhe më e zhurmshme./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono