VIDEO | Atalanta përuron stadiumin me tris, ngecin Roma dhe Lazio

17:04 | 06/10/201917:040

Atalanta la pas krahëve humbjen përballë Shakhtar Donetsk në Champions League dhe u rikthye te fitorja. Ekipi i Gasperinit fitoi përballë Lecces me rezultatin 3-1 në stadiumin e rinovuar “Gewiss Stadium”. I zakonshmi Zapata dhe kapiteni Gomez shënuan brenda 5 minutave në fundin e pjesës së parë, ndërsa Gosens trefishoi në fillim të së dytës.Lucioni në fund shënoi golin e nderit për miqtë, që renditën në zonën e rrezikut. Berat Gjimshiti u aktivizua si titullar dhe luajti gjithë ndeshjen. Kjo fitore e ngjit Atalantën në të njëjtën kuotë pikësh me Juventusin për momentin dhe dy pikë larg Interit kryesues. Të dy ekipet do të përplasen me njëra-tjetrën në orën 20:45.

Roma nuk ia doli të fitonte në Olimpico përballë Cagliarit. 1-1 u mbyll takimi dhe të dy golat u shënuan brenda 5 minutash. Joao Pedro kaloi ekipin sard në avantazh në minutën e 26-të, ndërsa Ceppitelli shënoi në portën e tij pas 5 minutash. Kjo ishte ndeshja e dytë rresht në shtëpi pa fitore për verdhekuqtë, ndërsa ishullorët numërojnë 11 pikë në pesë ndeshjet e fundit.

Bologna dhe Lazio dhuruan gola dhe emocione në barazimin 2-2. U deshën 19 minuta të çmendura për të shijuar katër golat e ndeshjes. Krejci dhe Palacio kaluan dy herë në avantazh vendasit, por Immobile reagoi në të dyja rastet. Përfundimisht barazim që nuk i shërben asnjërës skuadër. /abcnews.al
Roma – Cagliari 1-1
(Ceppitelli (aut) 31’ / Joao Pedro (pen) 26’)

Atalanta – Lecce 3-1
(Zapata 35’, Gomez 40’, Gosens 56’ / Lucioni 86’)

Bologna – Lazio 2-2
(Krejci 21’, Palacio 31’ / Immobile 23’, 40’)

Renditja e Serie A

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono