VIDEO | Arsenalit i ka mbetur vetëm emri, City e shkatërron në “Emirates”

19:17 | 15/12/201919:170

Është mbyllur kryendeshja e javës në Premier League mes Arsenalit dhe Manchester Cityt, me të besuarit e Guardiolës që kanë dominuar dhe kanë triumfuar me rezultatin e pastër 0-3.

De Bryune shënoi dy supergola, si dhe krijoi raste të panumërta për shokët e tij të skuadrës, kundër një mbrojtje inekzistente të Arsenalit. Edhe Sterling shënoi në këtë takim, duke vazhduar formën e tij të mirë si golashënues.

Arsenali është në rënie të lirë këtë sezon dhe shkarkimi i Unai Emery nuk ka sjellë asnjë rezultat te “Topçinjtë”. Ekipit nga Londra Veriore i ka mbetur vetëm emri, pasi prej vitesh nuk konsiderohet më si skuadër e madhe./abcnews.al

De Bryune feston golin e tij (15′)

Premier League

Arsenal – Manchester City  0-3
De Bryune 2′ 15′, Sterling 40′

Festa e Raheem Sterling (40′)

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono