VIDEO | Arsenali turpërohet nga City, Ozil e tepron gjatë zëvendësimit

19:48 | 15/12/201919:480

Pasditja e sotme duket se nuk është një nga më të mirat nga Arsenali. Rezultati 0-3 që në pjesë e parë i ka nervozuar jo vetëm tifozët në shkallët e stadiumit, por edhe lojtarët në fushën e lojës.

Mesfushori i ‘topçinjve’, Mesut Ozil, ka qenë një nga lojtarët më të dobët në fushë. Si rrjedhojë trajneri i Arsenalit, Ljungberg, e ka zëvendësuar gjermanin në minutën e 60 të takimit.

Por, turko-gjermani nuk e ka pritur mirë, duke reagur jo si një profesionist që është. Ai ka rënë pre e nervave të lojës dhe e la fushën i nervozuar. Tifozët presin më shumë nga ai, pasi Ozil është lojtari që paguhet më shumë tek londinezët, plot 350 mijë £ në javë. /abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono