VIDEO/ Arbitri tërbon Luftëtarin, shkak ky gol i anuluar

14:45 | 22/01/202014:450

Luftëtarit nuk i quhet i rregullt një gol dhe është e pabesueshme. Askush nuk di të japë një shpjegim se pse u anulua. Arbitri Erjon Bastari bëri me shenjë që Kukësi duhet të kryente një godite indirekte brenda zonës.

Nga pamjet nuk shikohet të jetë ndonjë lojtar i Luftëtarit në pozicion jashtë loje. Mund të jetë anuluar gjithçka për një faull për Obanor, por nga pamjet është shumë e dyshimtë. Pjesa e parë u mbyll pa gola, ndërkohë që polemikat do të jenë të shumta.

Rezultati i pjesës së parë

Formacioni i Luftëtarit: Qyrani, Dragoshi, Isufi, Kukaj, Dushkaj, Açka, Qato, Puci, Lika, Çela, Oshafi. Trajner: Nikolin Çoçlli

Formacioni i Kukësit: Xhika, Lulaj, Teqja, Obanor, Musta, Musolli, Limaj, Ethemi, Gavazaj, Abazaj, Shkurtaj. Trajner: Shpëtim Duro

Arbitra: Erjon Bastari, Denis Rexha, Marjo Shazivari, Emirjon Sino; Kartonë të verdhë: Dushkaj 30’/ abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono