VIDEO | Alioskit i “vidhet” goli, EFL vendos për sulmuesin

17:19 | 09/10/201917:190

Ezgjan Alioski është një ndër lojtarët më të rëndësishëm të Leeds United dhe trajnerit Marcelo Bielsa. Sulmuesi me origjinë shqiptare luan prej disa vitesh në Championship me Leeds dhe ka shënuar disa gola të rëndësishëm.

Edhe në takimin e fundjavës kundër Milwall, Alisoki gjeti rrjetën, ashtu siç bëri para dy javësh kundër West Bromwich Albion. Këtë sezon, Alisoki ka shënuar tre gola në kampionat, por rrjeta kundër WBA, i është “vjedhur”.

Komiteti i golashënuesve të EFL ka vendosur që golin e Alioskit ta konsiderojnë si një autogol të mbrojtësit të WBA, duke e zbritur Alioskin në kuotën e dy golave dhe nga kreu i golashënuesve për Leeds. Momentalisht, Alioski është i grumbulluar me kombëtaren e Maqedonisë./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono