VIDEO | Alaba shënon për Austrinë, edhe Polonia në avantazh!

20:51 | 16/11/201920:510

Vetëm shtatë minuta lojë i janë dashur Austrisë që të kalojë në avantazh në takimin kundër Maqedonisë së Veriut. Ishte mbrojtësi i Bayern Munchen, David Alaba, ai që gjeti rrjetën, pas një pasiguria në mbrojtje mike.

Alaba merr një top në thellësi dhe arrin të driblojë portierin, për të shënuar më pas me të djathtën. Këto tri pikë konsiderohen të arta për Austrinë, pasi do t’i siguronin kualifikimin për në Euro 2020.

Edhe në takimin tjetër mes Izraelit dhe Polonisë, goli ka ardhur shumë shpejt. Gregory Kryschoëiak kaloi në avantazh polakët, në minutën e katërt të sfidës. Pas një rrëmuje në zonë, mesfushori difensiv përfiton në shtyllën e dytë dhe shënon nga një distancë e afërt./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono