VIDEO | Aksion spektakolar, Vardy kalon Leicester në avantazh!

20:04 | 09/11/201920:040

Leicester City ka kaluar në avantazh në sfidën kundër Arsenalit, në minutën e 68-të. Sulmuesi kryesor i skuadrës, Jamie Vardy, arrin të shënojë, duke mposhtur portierin Bernd Leno nga një distancë e afërt. Leicester bëri një aksion perfekt nga krahu i djathtë.

Pereira dhe Gray kombinojnë mirë nga krahu i djathtë dhe numri 7 i Leicester, pason drejt qendrës. Maddison i rikthen pasimin me thembër dhe Gray pason menjëherë drejt Vardyt, i cili nuk e ka të vështirë të gjejë rrjetën. Ky ishte goli i 11-të për Vardyn në 12 sfida, duke marrë dhe kreun e golashënuesve./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono