VIDEO | Aksion model dhe supergol, Bardhi shkëlqen në La Liga

19:46 | 30/10/201919:460

Futbollisti me origjinë shqiptare, Enis Bardhi, ka shënuar një supergol sot në La Liga. 24-vjeçari i dha avantazhin skuadrës së Levantes në transfertën ndaj Real Sociedad, duke mposhtur portierin vendas me një parabolë të bukur.

Edhe pse ekzekutimi ishte i shkëlqyer nga mesfushori, aksioni i Levantes ka meritë absolute. Pasi rikuperojnë një top në mesfushë, miqtë bënë një aksion model, me pasime të shkurtra dhe me vetëm një prekje. Në fund, Bardhi del i vetëm përballë portierit dhe me një parabolë “alla-Messi”, ndëshkon gardianin Remiro./abcnews.al

La Liga, java 11

Real Sociedad – Levante  0-1
Bardhi 24′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono