VIDEO | Aksion i shkëlqyer, shijoni supergolin e talentit të Arsenalit

21:07 | 27/01/202021:070

Talenti i Arsenalit, Bukayo Saka, ka shënuar supergol në takimin e FA Cup kundër Bournemouth në transfertë. Në minutën e pestë të takimit, Arsenali krijon një aksion të shkëlqyer dhe Joe Ëillock ndërton gjithçka.

Mesfushori pason te Martinelli, i cili shërben për Sakan në një pozicion të vështirë. Talenti 18 vjeçar gjuan fort me të majtën nga një kënd thuajse i pamundur dhe pasi topi përplaset në traversë, ndalet në rrjetë. Arsenali në avantazh./abcnews.al

FA Cup, raundi 4

Bournemouth – Arsenal  0-1
Saka 5′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono