VIDEO/Aksident tragjik në Greqi, humb jetën shqiptari

10:18 | 23/11/201910:180

Një shqiptar ka humbur jetën në Greqi, pasi makina me të cilën po udhëtonte është përplasur me një kamion.

Goditja ka qenë fatale për 49-vjeçarin ndërsa drejtonte makinën, pasi humbi jetën në vend. Ndërsa i plagosur në gjendje të rëndë mbeti pasagjeri.

Autoritetet greke nuk kanë publikuar emrat e viktimës dhe të plagosurit. Aksidenti ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të djeshëm në autostradën Thebes-Livadia.

Nga të dhënat e para dyshohet se fushëpamja e kufizuar për shkak të mjegullës dhe një manovër e gabuar e viktimës, solli aksidentin me pasoja.

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono