VIDEO | Aksident i frikshëm, kampioni i botës në gjendje të rëndë

20:39 | 10/10/201920:390

Boksieri i njohur amerikan, Eroll Spence, është plagosur rëndë në një aksident automobilistik. Ngjarja ndodhi në ditën e sotme në Dallim, ndërkohë që ka edhe një video që po bën xhiron e internetit.

Nga fotot e publikuara nga mediet amerikane dallohen qartë dëmet e mëdha, që ka pësuar makina model Ferrari e 29-vjeçarit. Për momentin boksieri ndodhet nën vëzhgimin e rreptë të mjekëve.

Spence është një ndër boksierët më të njohur në planet, me një rekord të shkëlqyer prej 26 fitoresh (21 nokaut), 0 humbje, 0 barazime. 29-vjeçari ka në zotërim dy brezat kampion bote WBC e IBF të kategorisë welterweight (deri në 67 kg) dhe pritej që së shpejti të fillonte negociatat për një duel me legjendën filipinase Manny Pacquiao. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono