VIDEO | Aguero “nderon” Cityn, Evertoni i Ancelottit ndalet në sekondat e fundit

22:23 | 21/01/202022:230

Janë mbyllur 5 nga 6 sfidat e sotme në Premier League. Manchester City ka marrë një fitore minimale 0-1 në transfertë, me golin e vetëm që u shënua nga Sergio Aguero. Bomberi argjentinas erdhi nga stoli në pjesën e dytë për të shënuar, pas një krosimi fantatik nga De Bruyne.

Everton ka barazuar me rezultatin 2-2 përballë Newcastle. Moise Kean shënoi golin e parë në Premier League duke kaluar në avantazh Evertonin, ndërsa Calvert-Lewin u duk vulosi fitoren për Blutë në pjesën e dytë. Megjithatë, Newcastle barazoi gjithçka në dy minutat e fundit, me anë të Lejuene, i cili shënoi dy gola.

Southampton fitoi 0-2 në transfertë përballë Crystal Palace, Bournemouth u rikthye te fitoret duke mposhtur 3-1 Brightonin, ndërsa Aston Villa mposhti në fund Watfordin me rezultatin 2-1./abcnews.al