VIDEO | 100 gola për PSG-në, shijoni “perlën” e shënuar nga Neymar Jr.

21:53 | 26/01/202021:530

Po luhet takimi mes Lille dhe PSG, i vlefshëm për javën e 21-të në Ligue 1. Kampionët e Francës kaluan në avantazh në minutën e 28-të, me anë të sulmuesit brazilian, Neymar Junior.

Kjo sfidë ndaj Lille është e 75-ta me fanellën e PSG-së për Neymar, ndërsa goli i shënuar, i 65-ti. Gjithashtu, Neymar ka dhënë dhe 35 asiste me fanellën e parisienëve dhe ka kontribuar në plot 100 gola për PSG-në. Magjik!/abcnews.al

Ligue 1, java 21

Lille – PSG  0-1
Neymar 28′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono