Vettingu/ KPK konfirmon në detyrë gjyqtaren e Tiranës Alma Brati

11:17 | 05/07/201811:170

Gjyqtarja e Gjykatës së Tiranës, Alma Brati, rikonfirmohet në detyrë nga Komisioni i Pavarur të Kualifikimit. Ajo u vetua me përparësi për shkak të kandidimit në Këshillin e Lartë Gjyqësor. Sipas relacionit të prezantuar dje nga KPK-ja, Alma Brati nuk kishte probleme në asnjë nga tre shtyllat ku bazohet verifikimi kalimtar i gjyqtarëve e prokurorëve.

Bazuar në deklarimet e saj në ILDKPIK-se dhe hetimi i thelluar i KPK-se rezultonte se Brati ishte pronare e një apartamenti 100 m2 në Tiranë, i blerë me 50 mijë euro kredi, 25 mijë euro hua nga tezja dhe kursime familjare. Ajo është bashkëpronare më bashkëshortin dhe prindërit e tij e një shtëpie në Durrës, blerë në vitin 2002 në vlerë 1.9 milionë lekë. Po ashtu ka në pronësi dhe një autoveturë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono