Vettingu, hidhet shorti për gjyqtarët e Tiranës. Ja 6 të përzgjedhur


11:25 | 14/11/2017

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit hodhi shortin për emrat e gjyqtarëve të Gjykatës së Tiranës, që do t’i nënshtrohen verifikimeve në kuadrin e vettingut. Nga shorti i zhvilluar janë përzgjedhur gjyqtarët Brunilda Kasmi, Astrit Faqolli, Brunilda Kadi, Bledar Abdullai dhe Alma Brati. Sot do të përzgjidhen 5 dosje të gjyqtares Brati, të cilat do t’i nënshtrohen filtrave verifikues. Një ditë më parë Komisioni i Pavarur i Kualifikimit përzgjodhi 10 dosje të dy gjyqtarëve të Krimeve të Rënda. Më herët janë përzgjedhur me short edhe dosje për gjyqtarë të Gjykatës së Lartë dhe asaj Kushtetuese./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore.


Kontakt

Telefono