Vetingu në politikë/ Patozi: Lojë politike e të dyja palëve

20:59 | 28/09/201820:590

I shprehur pro vetingut në politikë, ish- kreu i grupit demokrat Astrit Patozi e sheh me dyshim dhe si një lojë politike të të dyja palëve këtë çështje.

Nano: Nuk më bind me lëvizjet që bën. Është lëvizje e gabuar, vetingu i politikës apo je kundër?

Patozi: Unë aty jam pro, por është hipokrite e gjitha, u faktua që është lojë politike e të dyja palëve, të dyja palët nuk e duan vetingun në politikë dhe po përpiqen ta ngecin në derë tjetrit. Çdo lloj vetingu e çon jashtë gardhit, është Basha dhe po aq dhe Rama, vetting normal jo të përciptë, kjo e biznesit është me keq. E para provoje që koncensionet janë korruptive. Por s’mund t’i përgjithësosh. Ç’lidhje ka biznesmeni, pse nuk merresh me politikanin po nxjerr emrat e ketyre. Nuk e duan nuk kanë për ta bërë është teatër e gjitha. /abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono