“Vetëm Partizani e bën diçka të tillë”, lojtari i kuq mahnitet nga tifozët

11:11 | 15/12/201911:110

Të gjithë përjetuan emocione në derbin e kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës. Dueli u zhvillua për herë të parë në “Air Albania Stadium” dhe atmosfera ishte e shkëlqyer. Rreth 20 mijë tifozë mbështetën ekipet e zemrës, një rekord absolut, teksa në fund pati lot gëzimi dhe hidhërimi.

Bardheblutë u rikthyen të festojnë pas shumë kohësh, ndërsa tifozeria e kuqe befasoi lojtarët në fund të ndeshjes. Të humbasësh derbin pas gati 6 vitesh, aq më tepër në minutat shtesë, është e rëndë, por ata gjetën forcë dhe duartrokitën ekipin pasi përballja mbaroi.

Një veprim i tillë e ka surprizuar Jurgen Bardhin, sulmuesin dhe autorin e golit të Partizanit në humbjen 1-2 kundër bardhebluve. 22-vjeçari ka postuar në rrjetet sociale një foto ku është ekipi dhe tifozët duke u përshëndetur pas disfatës.

Po shikoja mos ndoshta largohej ndonjë, por jo. Të gjithë ishin aty duke bërë atë që bëjnë më mirë. Kjo është dashuri dhe vetëm Partizani mund ta bëjë“, shprehet lojtari i kampionëve në fuqi. /abcnews.al

Postimi i Jurgen Bardhit

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono