Vetëm 17 minuta me Skënderbeun, konfirmohet largimi i mesfushorit

11:57 | 31/12/201911:570

Skënderbeu bëri disa afrime verën e shkuar dhe pretendohej të zbuloheshin disa talente, por nuk ndodhi kështu. Të vetmit nga të rinjtë që morën hapësira ishin portierin Mario Dajsinani dhe mbrojtësi Jorgo Pëllumbi.

Pjesa tjetër e lojtarëve nuk luajtën, ndërkohë që ndonjë prej tyre edhe u huazua. Një prej tyre ishte edhe mesfushori Almir Ajzeraj, i cili krahasohej edhe me Bernard Berishën. 22-vjeçari luajti vetëm 17 minuta me Skënderbeun në Superiore dhe në janar u huazua te Ballkani.

Në verë ai është rikthyer sërish në Korçë, ndërkohë që ka qenë i grumbulluar në dy ndeshje kampionat. Ajzeraj ka qëndruar në stol në takimet kundër Laçit dhe Flamurtarit, kurse tanimë e mbyll me Skënderbeun.

“Mund të konfirmoj që edhe zyrtarisht kemi ndërprerë bashkëpunimin me Skënderbeun dhe prej afatit kalimtar të janarit jam një futbollist i ri”, është shprehur Ajzeraj për “Gazeta Olle”. Mbetet të shihet se ku do ta vijojë karrierën në vazhdim mesfushori i ri. /abcnews.al

“Almir Ajzeraj, zyrtarisht bardhekuq”20-vjeçari Almir Ajzeraj prej sot është zyrtarisht futbollist i Skënderbeut.✍🏻 https://www.kfskenderbeu.al/almir-ajzeraj-zyrtarisht-bardhekuq/Welcome Almir Ajzeraj!

Gepostet von KF Skënderbeu am Montag, 23. Juli 2018


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono