Vetëdorëzohet Klement Balili

10:56 | 15/01/201910:560

Është vetëdorëzuar Klement Balili. Burime për ABC News kanë konfirmuar se ai është dorëzuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Aktualisht ai po mbahet në Drejtorinë e Polisicë së Tiranës pasi u mor në pyetje në Komisariatin nr.6. Mësohet se Balili u vetëdorëzua rreth orës 08:45 të së hënës në zonën mes Delvinës dhe Finiqit.

Ai ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafikim të lëndëve narkotike. Kement Balili kërkohej për llogari të drejtësisë greke dhe asaj shqiptare dhe i dyshuar si personi që drejtonte një grup kriminal të trafikut të drogës në Ballkan drejt Europës.

I mbiquajturi “Eskobari i Ballkanit” është një ndër emrat e botës së krimit i përmendur jo pak dhe nga ish-ambasadori i SHBA në Tiranë, Donald Lu, kur foli për katër klane kriminale dhe 20 familje mafioze që kontrollojnë operacionet kriminale në Shqipëri, mes të cilëve ishte dhe Klement Balili./abcneës.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono