Veseli: Në pritje të zgjidhjes së demarkacionit me Malin e Zi


14:30 | 14/11/2017

Kryetari i parlamentit të Kosovës Kadri Veseli deklaroi se vendi do të vijojë të ruajë marrëdhëniet e mira me malin e Zi në pritje të zgjidhjes së cështjes së demarkacionit. Ai premtoi se nuk do të lejohet që marrëdhëniet e mira mes dy vendeve të cënohen duke i uruar anëtarësimin sa më të shpejtë në NATO vendit fqinj. Por Veseli theksoi në fund të deklaratës së tij se çdo çështje do të zgjidhet në mënyrën më të duhur për të ruajtur sovranitetin e dy vendeve./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore.


Kontakt

Telefono