Veseli e Memushaj i kanë këmbët e arta, statistikat flasin

09:59 | 14/11/201909:590

Ledian Memushaj dhe Frederic Veseli, dy lojtarët e kombëtares shqiptare, janë ndër lojtarët më të spikatur në Serie B. Mesfushori vlonjat, ashtu sikurse një sezon më parë, vazhdon të jetë vendimtar me pasimet e tij që kthehen në gola nga shokët e skuadrës te Pescara.

Kur janë luajtur 12 ndeshje në kampionat, Memushaj është lojtari me më shumë asiste. Mesfushori ka dhënë 6 të tillë deri më tani, duke lënë pas tij Balkovec (Empoli) dhe Barberis (Crotone) që kanë dhënë nga katër asiste.

Po Frederic Veseli për çfarë shquhet? Mbrojtësi, i cili luan në çdo pozicion të prapavijës si dhe në qendër të mesfushës, është lojtari me më shumë pasime deri më tani. Numri “5” i kombëtares shqiptare numrin 812 pasime, si asnjë lojtar tjetër i Serie B në 12 javët e para të kampionatit. / abcnews.al

Veseli, me shiritin e kapitenit tek Empoli

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono