Verilindja zbardhet nga bora

09:08 | 14/12/201809:080

Verilindja sot është zbardhur nga bora. Reshjet kanë nisur rreth orës 2 pas mesnate. Ndonëse me intensitet të ulët trashësia e borës ka arritur në 10 cm. Të gjitha rrugët nacionale janë të kalueshme dhe pa probleme. Energjia elektrike nuk ka munguar. Edhe rruga e kombit është tërësisht e kalueshme ndërsa policia rrugore ka zhvilluar kontrolle për pajisjet dimërore të mjeteve që qarkullojnë në rrugën e Kombit kryesisht ato të transportit të rëndë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono