Veprimi i Cavanit flet qartë, zbulohen detajet e akordit Atletico-PSG

17:13 | 28/01/202017:130

Tani nuk ka më dyshime dhe Edinson Cavani do të transferohet tek Atletico Madrid. Sulmuesi uruguaian ndodhet në vitin e fundit të kontratës me PSG, ndërsa Diego Simeone ka insistuar gjatë gjithë kësaj kohe për ta afruar tek ekipi i tij pa pritur verën.

Foot-Mercato raporton se 33-vjeçari (i mbush për Shën Valentin) është përshëndetur për herë të fundit me shokët e skuadrës dhe pret akordin përfundimtar për të fluturuar drejt kryeqytetit spanjoll. Akord që sipas Marca është arritur për shifrën e 15 milion eurove.

Kjo është oferta e fundit e “Colchoneros” pranimi nga PSG është çështje kohe. E përditshmja spanjolle raporton se ditën e djeshme vëllai i Cavanit, njëkohësisht edhe agjenti i tij, ka udhëtuar drejt Madridit dhe ka arritur një marrëveshje 2.5-vjeçare me klubin iberik. Tani pritet vetëm që PSG të pranojë ofertën prej 15 milion eurosh, teksa”El Matador” do të jetë sulmuesi i ri i Atletico Madrid. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono