Vendosin Dybala-Lewa, Bayern e Juve nuk ndalen në Champions

23:06 | 22/10/201923:060

Paolo Dybala ka qenë heroi i Juventusit sot përballë Lokotivës së Moskës. Ylli argjentinas shënoi dy gola në dy minuta për të përmbysur golin e Miranchuk, duke i dhënë tri pikë të rëndësishme Juventusit. Me këtë fitore, “Zonja e Vjetër” u ngjit në kuotën e 7 pikëve, duke marrë kreun e Grupit D.

Champions League, Grupi D

Juventus – L. Moscow  2-1
Dybala 77′ 79′ / Miranchuk 30′

Nëse Dybala ishte heroi i Juventusit, Lewandowski ishte njeriu që nderoi Bayern Munchen në sfidën kundër Olympiacos. Kjo sfidë u mbyll me rezultatin 2-3 dhe Lewandowski shënoi dy gola për bavarezët. Golin e tretë për kampionët e Gjermanisë e shënoi mesfushori francez, Correntin Tolisso.

Kjo fitore e mban Bayernin në vendin e parë të Grupit B, me 9 pikë të plota. Vendi i dytë, Tottenham, triumfoi pastër 5-0 në Londër, përballë Cverna Zvezda. Dopietat e Kane dhe Son mbyllën historinë e takimit, ndërsa Lamela ishte futbollisti tjetër që gjeti rrjetën./abcnews.al

Champions League, Grupi B

Olympiacos – B. Munchen  2-3
El Arabi 23′, Guillerme 79′ / Lewandowski 34′ 62′, Tolisso 75′

Tottenham – Cverna Zvezda  5-0
Kane 9′ 72′, Son 16′ 44′, Lamela 57′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono