Vendos Mikel Canka, Lushnja triumfon në derbin e Myzeqesë

18:10 | 22/09/201918:100

Fitore e madhe e Lushnjës në Fier. Derbi i Myzeqesë është mbyllur me festën e djemve të Ilir Gjylës, të cilët shënuan dy herë me anë të Mikel Cankës në fillim dhe fund të sfidës. Apolonia barazoi ndeshjen momentalisht me anë të Mehmetit, por nuk arriti të evitonte humbjen.

Goleadori i njohur lushnjar zhbllokoi shifrat që në minutën e tretë, ndërsa ekipii Mërgjyshit barazoi përkohësisht në minutën e 28-të. U duk se derbi do të mbyllej në barazim, por Canka shënoi sërish tre minuta përpara fundit, duke siguruar një fitore të artë për Lushnjën.

Lagunarët kryesojnë grupin B të Kategorisë së Parë me 6 pikë, ndjekur nga Devolli, Turbina dhe Oriku me nga 4 pikë. Ekipi i Gjylës u mbështet në këtë transfertë nga tifogrupi “Delegatët”, të cilët inkurajuan ekipin dhe festuan në fund bashkë me ta. /abcnews.al

Apolonia – Lushnja 1-2
(Mehmeti 28’ / Canka 3’, 87’)

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F




Kontakt

Telefono