Vendimi për Tahirin, PD: Doli i paprekur nga drejtësia, sepse Rama…

17:12 | 20/09/201917:120

Partia Demokratike akuzoi kryeministrin Rama për vendimin e marrë nga Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin Tahiri. Në një dalje nga selia blu, sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi deklaroi se kreu i qeverisë është peng i lidhjeve të krimit ndaj edhe ndikoi te gjyqtarët për ta dënuar Tahirin për shpërdorim detyre duke rrëzuar akuzat për trafik droge.  

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri nuk përfundoi në burg sepse në mbrojtje të tij përgjatë dy viteve të gjykimit ishte kryeministri Edi Rama. Ky është qëndrimi që demokratët kanë për vendimin e dhënë nga Gjykata e Krimeve të Rënda për Tahirin, duke e cilësuar kreun e qeverisë peng të dosjeve të korrupsionit.

Sipas numrit dy të demokratëve, shqiptarët dhe kushdo që besoi deri në fund se mund të shikonte pas hekurave Tahirin morën një goditje të rëndë me vendimin që u dha, i cili njëkohësisht dëmton akoma më shumë imazhin e vendit.

Gjykata e Krimeve të Rënda dënoi me 5 vite burg Saimir Tahirin për shpërdorim detyre, dënim që për shkak të gjykimit të shkurtur u konvertua në 3.4 vite shërbim prove./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono