Vendi në zgjedhje, Meta poston foto nga plazhi

13:06 | 30/06/201913:060

Ndërsa në vend po zhvillohen zgjedhjet vendore  dhe një pjesë e qyfterëve po vendore 2019 dhe shprehur vullnetin e tyre me votë për 61 kryebashkiakët, Presidenti Ilir Meta këtë të dielë ndodhet në plazh me zëdhënësin e tij Tedi Blushi.

Ai ka postuar një foto në rrjetin social “Facebook” ku shkruan: “Të dashur miq!  Sot me Blushin tim duke shijuar këtë të dielë historike plot diell dhe muzikë”.

Kreu i shtetit me anë të një dekreti ka shpallur datën 13 Tetor si ditë zgjedhjes pas shdekretimit të datës 30 Qershor. Ky vendim i Presidenti erdhi pasi opozita ka dalë nga Parlamenti dhe ka djegur mandate, duke kërkuar qeveri tranzitore pa Ramën Kryeministër./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono