Vëllezërit nga Kosova i shpëtojnë jetën një shtetasi afgan në Austri

19:26 | 01/12/201819:260

Dy vëllezër shqiptarë nga Kosova Leutrim dhe Idela Kuburja, janë kthyer në dy heronj pasi shpëtuan jetën e një 23 vjeçari afgan që po mbytej në një pishinë publike. Ngjarja ndodhi në Nojestadt të Austrisë, ku në sekondën e fundit dy djemtë shqiptarë u hodhën në pishinën e Akua Nova dhe shpëtuan 23-vjeçarin.

Në ato momente roja i pishinës ishte duke diskutuar me një vizitor, kur afgani u fut në pishinën sportive dhe pas pak minutash rrezikoi të mbytej. Një infermiere më pas ju erdhi në ndihmë dhe që të dy u përkujdesën deri në ardhjen e ambulancës./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono