Veliaj: Në 30 Qershor zgjedhim mes atyre që ndërtojnë dhe atyre që djegin

21:01 | 22/06/201921:010

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ftoi qytetarët që me 30 Qershor të votojnë për të ardhmen e fëmijëve të tyre. Kandidati socialist për një mandat të dytë e ndali fushatën elektorale në njësinë numër pesë.

Fushatën elektorale kandidati socialist për Tiranën Erion Veliaj e ndali në njësinë administrative numër pesë. Banorëve të kësaj zone iu dha një lajm të mirë.

“Lajmi i mirë është që tek ajo hapësira që shikoni aty, në krah të Parkut Olimpik, ne do të fillojmë ndërtimin e shkollës së re “Dritëro Agolli”në Njësinë Nr 5, një shkollë që është pjesë e 17 shkollave të reja, një shkollë që jam i bindur si shkolla “Kosova”si shkollat e tjera do jetë më e mirë në Republikë sepse çdo shkollë e re që bëjmë është më e mirë se ajo që kemi përfunduar”.

Në këtë pikë kryebashkiaku Veliaj  u ndal për të bërë diferencën me demokratët.

“Para dy ditësh u dogj një shkollë në Shkodër, “Shenaze Juka”për të gjithë ata që janë nga shoqata e veteranëve dhe dëshmorëve për një  vajzë partizane dhe për një mësuese. Nuk është lajm i mirë se i bie që në Shqipëri llogaria qenka zero, një ndërton shkolla dhe një i djeg. Një ndërton kënde lojërash dhe një i prish. Dhe po vazhduam me këto llogari atëherë i bie që në Shqipëri shuma është zero e çdo gjëje”.

Ndërkohë Veliaj ftoi qytetarët të dalin në votime me 30 Qershor duke theksuar se kjo është një ditë për të menduar për të ardhmen e fëmijëve të tyre./ABC News Albania 24/7 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono