Veliaj mesazh para protestës: Është koha të bëjmë një pakt

15:10 | 21/06/201915:100

Para protestës së opozitës kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj apeloi për një pakt për të mos cenuar imazhin e vendit. Sipas Erion Veliajt ka më shumë gjëra që bashkojnë se ndajnë.

Është koha për të bërë një pakt për të mos cenuar imazhin e Shqipërisë. Mesazhi vjen nga kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj njëkohësisht kandidati socialiste për një mandat të dytë në kryeqytet.

 “Është koha të bëjmë një pakt bashkë, në një kohë sfiduese për vendin, që të paktën për Shqipërinë, për Tiranën të flasim mirë. Ne mund të kemi bindje të ndryshme, opinione, parti të ndryshme, mund të kemi anëtarësi të ndryshme. Në fund të ditës, Tiranën e kemi bashkë dhe kjo që na bashkon është shumë herë më e rëndësishme se ajo që na ndan.”

Pak orë para protestës së opozitës kryebashkiaku Veliaj takoi operatorët turistik të cilët i siguroi se kryeqyteti mbetet një vend i sigurt.

 “E gjithë historia do tretet, njerëzit do shkojnë në plazh, jeta do vijojë siç ka vazhduar në Tiranë; sot prapë kemi një protestë, duhet të qetësoni të gjithë turistët që keni nëpër hotelet e agjencitë tuaja, dhe t’i siguroni se për 15 minuta qyteti do jetë prapë xixë, as do të kuptohet fare që Tirana ka kaluar këtë lloj eksperience”. 

Ndërkohë Veliaj u shpreh i sigurt se më 30 Qershor në vend do të zhvillohen zgjedhjet vendore. /ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono