Veliaj i dorëzon “Medaljen e Mirënjohjes” violinistit Tedi Papavrami

19:15 | 16/05/2019

Kryetari i Bashkisë së Tiranës vlerësoi me “Medaljen e Mirënjohjes” violinistin Tedi Papavrami. Veliaj e cilësoi Papavramin model frymëzimi për artistët e rinj. “Unë e di që ti i përket gjithë Shqipërisë, gjithë Evropës dhe gjithë botës sot, me aq i madh sa je bërë, por gjithmonë ne të Tiranës na pëlqen të të quajmë më tonin, se sa të tjerët, dhe besoj se mund të mburremi sadopak, që një djalë i qytetit tonë na ka bërë kaq krenarë” i tha kryebashkiaku i Tiranes violinistit Papavrami. Violinisti shqiptar me famë botërore, Tedi Papavrami dhe pianisti François Frederic-Guy sollën për publikun e kryeqytetit në sallën e Qendrës Kulturore të Katedrales Orthodokse tingujt e sonatave të Ludwig Van Beethoven. /ABC news Albania 24/7Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono