Veliaj homazhe tek sheshi “Skënderbej”

13:24 | 28/11/2018

Në Tiranë, ceremonia e 106 vjetorit të shpalljes së pavarësisë u zhvillua në sheshin Skënderbej. Kreu i Bashkisë së Tiranës Erjon Veliaj, vendosi kurorën me lule në monumentin e heroit kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu, ku më pas u ngrit flamuri nën tingujt e himnit kombëtar, kënduar nga kori i fëmijëve. Pasi uroi shqiptarët për këtë ditë të shënuar, kryebashkiaku Veliaj shfrytëzoi këtë komunikim me shqiptarët për të përsëritur mesazhin drejtuar banorëve të Unazës së Re të cilët protestojnë kundër prishjes së shtëpive të tyre./abcnews.al

 Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono