Veliaj fton popullin shqiptar të votojë më 30 Qershor

13:45 | 09/06/201913:450

Kryebashkiaku Erion Veliaj në fushatën në Baldushk i bëri thirrje banorëve dhe popullit të votojnë më 30 Qershor, duke injoruar vendimin që presidenti Meta mori për shtyrjen e zgjedhjeve.

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka vijuar fushatën zgjedhore, duke u ndalur në Baldushk. Fokusi i komunikimit të tij me banorët ka qenë vendimi i Presidentit për shtyrjen e zgjedhjeve. Njëlloj si kryeministri, Veliaj tha se zgjedhjet do mbahen më 30 qershor, pasi sipas tij vendimi i Metës nuk ka vlerë juridike.

Sipas Veliajt presidenti nuk ka parashikuar se çfarë do ndodhë kur të mbarojë mandati i kryebashkiakut në Tiranë.

Kryebashkiaku tha se demokratët nuk kanë qenë kurrë gati për zgjedhje e se do vijojnë të humbin njëlloj si në të kaluarën.

Veliaj ka nënvizuar se projektet në të gjithë Tiranën do vijojnë, ku përmend rregullimin e disa shkollave, punime për tregun bujqësor dhe tregun e shumicës agro-ushqimor./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono