Veliaj: 30 qershori do bëjë dallimin mes atyre që e duan dhe nuk e duan vendin

19:10 | 20/06/201919:100

Kandidati socialist që kërkon një mandat të dytë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj zhvilloi takim me banorët e Njësisë nr 11 në Tiranë ku foli për projektet e 4 viteve të ardhshme. Veliaj nuk la pa komentuar edhe situatën problematike që u krijua në qëndrat e KZAZ-ve në disa rrethe.

Në përpjekje për të bindur qytetarët e tiranës për t’I dhënë një mandate të dytë në krye të Bahskisë së Tiranës, Erion Veliaj i ka vijuar takimet elektorale në njësinë 11 në Tiranë. Gjatë fjalës së tij, Veliaj komentoi  situatën e zjarrvënies së disa qendrave të KZAZ-ve nga militantët e Partisë Demokratike.

Veliaj u tha banorëve të Njësisë 11 se shqiptarët nuk mund të sakrifikojnë veten e tyre për luksin e disa politikanëve që nuk duan integrimin e vendit

Veliaj nuk la jashtë vemëndjes edhe protestën e opozitës që do zhvillohet të premten

Pavarësisht se opozita po mundohet të bllokojë zgjedhjet e 30 qershorit, Veliaj tha se ato do të mbahen dhe se nuk mund të shtyhen për tekat e askujt. /ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono