Vedat Muriqi nën akuzë: Njeriu i ndeshjes, por i pandershëm!

11:53 | 19/01/202011:530

Vedat Muriqi ka përfunduar në akuzë në Turqi, pas kartonit të kuq që mori në ndeshjen e djeshme kundër Gaziantep.  Gazetari i Hurrieyt, Guntekin Onay, nuk e ka kursyer sulmuesi dardan, duke e konsideruar të pandershme veprimin e sulmuesit.

Muriqi, thuhet se e ka marrë qëllimisht kartonin e dytë të verdhë ditën e djeshme. Kjo sepse ai mund të luajë në derbin me Basaksehir në kampionat. Të kuqin e djeshëm ai do ta shlyejë në mesjavë, në ndeshjen e Kupës me Kayserispor.

E gjitha me llogari dhe kjo normalisht në Turqi nuk është duartrokitur. Sigurisht te Fenerbahce po, pasi sulmuesi është një nga lojtarët kryesorë të skuadrës së tyre dhe në një ndeshje si ajo me Basaksehir është i domosdoshëm.

Muriqi gjithsesi nuk është se ka shpëtuar përfundimisht, pasi rrezikon të dënohet me provë televizive. Në rast se vërtetohet se kartoni i dytë i verdhë u mor qëllimisht, ai rrezikon të pezullohet me tre ndeshje në total. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono