Vdekja e të resë pas lindjes, prokuroria merr të pandehur mjekun

21:22 | 23/10/201921:220

6 muaj pas vdekjes së Rexhina Debrovës, pak pasi solli në jetë fëmijën e saj të parë në maternitetin e Elbasanit, Prokuroria merr të pandehur mjekun gjinekolog Ardian Kadaifçiu, i cili kishte ndjekur shtatzëninë e saj.

Lajmi behet i ditur nga burime në organin e akuzës në Elbasan, që thanë se për mjekun Kadaifçiu ka nisur hetimi në gjendje të lire. Bashkëshorti i 25-vjeçares, përmes një statusi në rrjetet sociale shprehte indinjatën që mjeket, sipas tij përgjegjës për vdekjen e Rexhinës, janë ende të lirë.

E reja, sipas mjekeve, kishte ndërruar jetë për shkak të një arresti kardiak, pasi lindi foshnjen e saj. Por familjarët e viktimës akuzuan mjekët për neglizhencë./ABC News Albania


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono