Vazhdon zjarri në Delvinë, nuk ka rrezik për puset e naftës

17:40 | 28/08/201917:400

Zjarri në Delvinë po vazhdon dhe flakët kanë prekur pyjet e zonës së Llakopinës dhe Sirakatit.

Në vendngjarje ndodhen forcat zjarrfikëse të cilat po punojnë për shuarjen e tij. Në ndihmë të tyre kanë shkuar edhe banorë.

Në zonë ndodhen edhe puse nafte, por deri tani nuk ka rrezik pasi situata është nën monitorimin e vazhdueshëm të shërbimit zjarrfikës. /ABC News Albania 24/7

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono