Vazhdon protesta e studentëve të Shkodrës

15:24 | 05/02/201915:240

Në Universitetin e Shkodrës vazhdon të mos zhvillohet mësim në tre fakultete. Protesta e studentëve sot u organizua në Fakultetin e Infermierisë, por pezullim pati edhe tek Juridiku dhe tek Fakulteti i Ekonomikut.

Debatet mes studentëve protestues dhe Rektorit Adem Bekteshi u spostuan nga rektorati, tek Fakulteti i Shkencave të Edukimit. Ngujimi i një grupi studentësh pas valës së protestave ka bërë që prej dy muajsh mësimi të jetë i pezulluar. Orët e pakta që po zhvillohen në fakultete të caktuara dhe zvarritja e zgjidhjes po rrezikon këtë vit akademik./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono