Vazhdon fluksi i automjeteve në dy anët e kufirit me Kosovën

12:06 | 31/12/2018

Qytetarë të shumtë të Kosovës dhe Shqipërisë vazhdojnë të lëvizin edhe në ditën e fundit të vitit në dy anët e kufirit.  Edhe pse me kapacitet të plote nga policitë kufitare respektive nuk kanë shmangur dot radhët në të 10 sportelet në hyrje dhe dalje. Më shumë se 11 mijë qytetarë e 3500 mjete kanë kaluar në pikën kufitare të Morinit, e cila që prej dy ditësh funksionon si një e vetme mes Shqipërisë dhe Kosovës. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono