Vatikan, Papa Françesku audiencë me 19 nëntor për Shqipërinë

20:04 | 12/11/201820:040

Me kërkesë të ambasadës shqiptare në Vatikan me rastin e vitit mbarëkombëtar të Skënderbeut, Papa Françesku do të mbajë në 19 nëntor, një audiencë të veçantë për Shqipërinë. I pranishëm do të ketë kardinali shqiptar Ernest Simoni, por edhe emra të njohur të artit dhe kulturës shqiptare./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono