Vasili: Kompanitë celulare rrisin çmimet, Rama hesht

18:36 | 13/02/202018:360

Nënkryetari i LSI-së përmes një statusi në facebook ngre shqetësimin e rritjes së çmimit të paketave nga kompanitë celulare. Ai shprehet se qytetarët janë të pambrojtur pasi qeveria po hesht përballë këtij abuzimi.

Statusi i plotë

Kompanitë celulare rritje drastike të çmimeve, por Edi Ramës s’ja mban te flase!

Kompanite celulare rritin cmimet.

Asnje fjale nga qeveria.

Qytetaret krejtesisht te pambrojtur.

Qeveria nuk ekziston per qytetaret, por vetem per kompanite e celulareve, qe kane rritur me 15- 20% cmimet e paketave dhe kane dyfishuar cmimin e rimbushjes.

Asnje fjale, asnje veprim, asnje qendrim nga qeveria per te mbrojtur dhjetra mijra qytetare, qe perballen te pafuqishem me rritjen drastike te cmimeve, pa asnje shpjegim.

Ky eshte abuzim i turpshem dhe skandaloz me qytetaret. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono