Varane: Mbappe lojtar i madh, e shoh te Real Madrid!

20:47 | 09/10/201920:470

Mbrojtësi francez i Real Madridit, Raphael Varane, i ka thurur elozhe bashkëkombasit të tij, Kylian Mbappe, si dhe ka pranuar se ka dëshirë ta shikojë me fanellën e “Los Blancos”. Të dy futbollistët u grumbulluan fillimisht me Francën për sfidat kundër Turqisë dhe Islandës, por Mbappe u largua për shkak dëmtimi.

Varane ka dhënë një intervistë sot për mediat franceze, ku ka thënë: “Mbappe është një lojtar i madh, shpresoj të rikuperohet sa më shpejt. Do të jetë një mungesë e rëndësishme për ne, pasi dihen kualitetet e tij.

Thashethemet rreth tij? Kur je lojtar i madh, është normale që do të flitet shumë për ty. Kylian është një mik shumë i mirë i imi, asnjë thashethem nuk e shqetëson. Gjithsesi, do të më pëlqente ta shikoja një ditë me fanellën e Real Madrid”, përfundoi shtatlarti./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono