Van Dijk: I pafat, madhështia e Messit duhet respektuar

22:33 | 02/12/201922:330

Mbrojtësi i Liverpool, Virgil Van Dijk, u rendit i dyti në listën e “Topit të Artë”, pas Lionel Messit që e fitoi këtë trofe individual.

Në mbyllje të ceremonisë, holandezi foli për mediet, ku tha se është i pafat që ka lindur në epokën e Lionel Messi, si dhe “pleshti” argjentinas është jashtëtokësor dhe i pakrahasueshëm.

“Kam kaluar një vit të shkëlqyer me Liverpool, por fatkeqsisht, ekzistojnë lojtar si Lionel Messi që janë jashtëtokësorë. Të fitosh gjashtë herë “Topin e Artë”, është e pabesueshme. Duhet respektuar madhështia e tij”, përfundoi gjiganti holandez./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono